czwartek, 4 lipca 2024

Odwiedziny Zuchów :)

 Jak zapowiadaliśmy nasz ogród odwiedziły Zuchy z 32 Gromady Zuchowej „Tropiciele Przygód” wraz z drużynową Beatą, drużynowym Tomkiem, przybocznymi Kamilą i  Dawidem oraz kadrą młodzieżową Karoliną i Piotrem 


 Najmłodsi na początek swojego pikniku zebrali się w dwuszeregu aby wyruszyć w odwiedziny do naszych działkowców wraz z Przybocznymi Dawidem i Kamilą.Pan Henryk wraz z żoną Grażynka jako pierwszy zaprosili nasze zuchy, gdzie mogli się częstować smakołykami znalezionymi pośród zielonych krzaczków, ale co najważniejsze mogli zaczerpnąć wiedzy o roślinności znajdującej się na naszym ogrodzie. Kolejna działka, którą odwiedziliśmy była działka Pani Aneta  gdzie mogliśmy przechadzać się między drzewkami oraz kwiatkami podziwiając trud włożony w wypielęgnowanie działki. Na koniec wizyty Pani Aneta Również poczęstowała nasze zuchy wspaniałymi czerwonymi porzeczkami. Zachwytom nie było końca.
Po powrocie na teren świetlicy nasze Zuchy miały możliwość zapoznania się ze sprzętem, który jest wykorzystywany w pracach na Ogrodzie. Każdy z dzieciaków miał możliwością sprawdzenia swoich sił przy koszeniu trawy wszystko oczywiście pod czujnym nadzorem Pana Mirka!Były również gry u zabawy! Mieliśmy nawet wyprawę na grzyby!


W tym czasie rodzice pilnowali aby Zuchy po powrocie miały ciepłe i pyszne przekąski.


 
Zuchy odebrały swoje odznaki. Wszyscy jesteśmy z nich dumni!Na zakończenie pikniku stanęliśmy wszyscy w jednym kręgu. Zostali zaproszeni rodzice i Zarząd ROD Pod Wierzbami, gdzie drużynowa Beata puściła iskierkę przyjaźni (tradycyjne pożegnanie harcerskie). 

Liczmy na więcej imprez z Wami! Czuwaj!